MENU Zavřít

„Na práci si nejvíce cením důvěry a flexibility,“ říká IT konzultant Vladimír Zelenka

  • 19. 8. 2022
  • 4 minuty čtení

Důvěra, flexibilita a různorodost. Těchto vlastností si Vlado Zelenka na své práci cení nejvíce. Jako náš konzultant totiž neví, co je to stereotyp.

Jednou z nejpočetnějších skupin zaměstnanců v Solitei jsou konzultanti našich řešení. Vyzpovídali jsme proto Vlada Zelenku, který už téměř deset let působí jako konzultant Microsoft Dynamics 365 Business Central. Vlado si rád povídá o svých zážitcích přesahujících slovenské i české hranice, a díky práci pro Soliteu se dostal až do Holandska. Zde se stal součástí projektu, který mu zatím přirostl k srdci nejvíce.

Vlado, na palubě Solitey jsi toho už zažil mnoho. Co ti dodává elán do práce?

Najväčšiu radosť mám zo zahraničných projektov, pričom moja pôsobnosť sa začínala na slovenskom trhu a postupne som sa presunul až na medzinárodný trh. Ak mám byť konkrétny, tak najviac som si užil holandský projekt, ktorý sa týkal oblasti petrochémie a výroby AdBlue do moderných dieselových áut. Bol to jeden z dlhodobých projektov – pracoval som na ňom dokopy 3 roky a starostlivosť o zákazníka stále pretrváva.

Cením si ale tiež vzťahy so svojimi nadriadenými, ktoré máme postavené na vzájomne vybudovanej dôvere, a „voľné ruky“ v prioritizácii mojej práce. Mám rád, keď je mojím vedúcim niekto, kto dôveruje mojím schopnostiam a odvedenej práci.

Nakoniec musím zdôrazniť, že ma stále motivovaného udržiava všeobecná rôznorodosť práce konzultanta Microsoft Dynamics 365 Business Central. Nové implementácie totiž prinášajú nových zákazníkov a nové procesy. Ja sám mám potom v každej fáze projektu niekoľko „podrolí“ – raz som analytik, potom konzultant, inokedy školiteľ a tester aplikácie. Mám na starosti celý proces, ktorý sa vo výsledku nikdy nekončí, pretože len čo sa implementácia odovzdá klientovi, zákazník prechádza do fázy supportu v bežnej prevádzke.

Jako konzultant přicházíš do styku s mnoha lidmi – co pro tebe znamená partnerská komunikace?

Partnerská komunikácia pre mňa znamená najmä otvorenú komunikáciu, keď rovnako ako s nadriadenými máme vzájomnú dôveru aj medzi kolegami. Tvoríme stabilný, priateľský a lojálny tím – sme partia profesne seniornejších ľudí s mnohoročnými skúsenosťami – 10, 15, 20 rokov. Je nutné spomenúť, že mnoho kolegov sa po profesijnej pauze do Solitey vrátilo (vrátane mňa), čo dokladá hodnotu, ktorú pre nás profesijné prostredie v Solitei predstavuje.

Jak se ti daří skloubit kariéru s osobním životem, tzv. work-life balance?

Pre mňa je na prvom mieste jednoznačne rodina. Z toho dôvodu si veľmi zakladám na možnosti vybalansovať náplň práce s osobným životom.

Najväčším benefitom je pre mňa flexibilnosť v organizácii vlastného času. V rámci svojej práce väčšinou využívam možnosti home-officu. Mám dve deti, a tak potrebujem skĺbiť prácu s povinnosťami okolo nich, čo je mi vďaka Solitey úplne umožnené. Niektoré činnosti je ideálne vykonávať vo večerných hodinách, tak si viem činnosti efektívne rozdeliť počas dňa.

Dôležitá pre mňa bola tiež možnosť upraviť svoj pracovný harmonogram a prispôsobiť si ho s manželkou, ktorá v poobedných hodinách niektoré dni v týždni učí na univerzite.

Je vidět, že se v práci rozhodně nenudíš. Jak se po práci odreagováváš? Máš nějaký recept na vyčištění hlavy?

S manželkou a kamarátmi hráme fínsku kolkovú hru Mölkky. Máme tím s názvom #vbratislavehramevtrave. Pri kúpe domu zavážilo, že na pozemku sme si vedeli spraviť Mölkky ihrisko (smeje sa, pozn. redakcie). V hre Mölkky vidím výraznú paralelu so svojou prácou – je to tímová hra a povedal by som, že je rovnako dynamická ako celá moja práca.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Podobné články